Právo

Vypořádání vztahu mezi manželi v souvislosti s podnikatelskou činností

Začal Váš manžel podnikat nebo se stal neomezeně ručícím společníkem právnické osoby? Zajímá Vás, jak ochránit Váš majetek v souvislosti s podnikatelskou činností manžela? Rozvádíte se a Váš manžel vlastní podíl v obchodní společnosti nebo družstvu? Je takový podíl součástí společného jmění manželů a máte na takový podíl nárok?

Pokud jste si položil/položila jednu z výše uvedených otázek či jinou otázku související s podnikatelskou činností Vašeho manžela/manželky a neznáte odpověď, kontaktujte nás. Naši odborníci Vám rádi a odborně zodpoví veškeré Vaše otázky a nabídnou rychlé a adekvátní řešení Vaší situace.


Podnikání manžela stejně jako neomezené ručení společníka právnické osoby je jedním ze závažných důvodů pro zúžení společného jmění rozhodnutím soudu či přímo pro zrušení společného jmění manželů. Nový občanský zákoník již výslovně stanoví, že součástí společného jmění manželů je také podíl manžela v obchodní společnosti nebo družstvu, stal-li se manžel společníkem obchodní společnosti nebo členem družstva v době trvání manželství. Takový podíl je tedy i předmětem vypořádání společného jmění manželů při zániku manželství rozvodem.

Co je součástí služby

  • na úvodní konzultaci se podrobně seznámíme s Vaší situací a navrhneme Vám nejefektivnější řešení
  • zajistíme si nezbytné podklady pro další postup
  • připravíme potřebné návrhy na zahájení potřebných řízení, zastoupíme Vás v takových řízeních
  • budeme jednat s manželem ohledně možné dohody o vypořádání společného jmění manželů a připravíme návrh takové dohody
  • samozřejmostí je průběžné informování klienta o stavu věci

POŠLETE NÁM POPTÁVKU

Poskytujeme poradenství v oblasti práva, daní, auditu a outsourcingu. Pomůžeme Vám.

* Povinné pole